Sportos híreink: futsal, foci , mezei futóverseny

Sportos híreink: futsal, foci , mezei futóverseny

Március 6-án került megrendezésre a Sporthalom Kft. jóvoltából az Iskolák közötti Futsal Bajnokság 7-8. évfolyamos diákok részére. Tanulóink az előkelő 2. hellyel zárták a rendezvényt.

Ugyanezen a napon a 4.évfolyamos fiúk megkezdték a Labdarúgó Diákolimpiát. 3 forduló után a 4. helyen végeztünk. A gyerekek nagyon élvezték a mérkőzéseket, de csapat összetartás terén még sokat kell fejlődniük.

Március 20-án 6 diákunk mezei futóbajnokságon vett részt Gödöllőn. Nagyon szépen helyt álltak, Kovac Fanni (9.ny) dobogós helyen (3.) végzett a korcsoportjában, ezzel kvalifikálta magát az Országos döntőre!

Sportos 10.a

Sportos 10.a

Mindamellett, hogy a 10.a tanulói éppen a kisérettségi vizsgákra (angol, magyar) készülés finisében vannak, sport terén is több kiemelkedő teljesítmény és eredmény született az osztályban az elmúlt hónapokban.

Pelczel Eszter két társával akrobatikus torna sportágban versenyzik; 2022 őszén kerültek össze egy egységbe. 2023 tavaszán a Grassalkovich Kupán 1. hely, a Fradi Kupán 1. hely és a Magyar Bajnokságon is 1. helyet értek el Ifi-Felnőtt női hármas kategóriában. Ezen eredmények elismeréseként Érd Kiváló Sportcsapata Díjban részesültek a lányok.

Poteczin Dániel az Érdi Vízisport versenyzője a Veszprémben megrendezett Medencés Hosszútávú Országos Bajnokságon 10km-es versenyszámban korosztályában 2. helyezett lett. Ehhez az kellett, hogy Dani 1óra, 49 percen át ússzon és 199szer forduljon az 50m hosszú medencében. Két napra rá, 1500m-es versenyszámban is az előkelő 3. helyen végzett Dani.

Magyar vízilabda utánpótlás rangos tornája a Komjádi-kupa, melyet az első helyen, kupagyőzelemmel a Honvéd nyert, Farkas Szilárd aktív részvételével.

Német Petra az akrobatikus rock & roll táncversenyen magyar bajnoki 3. helyezett lett a csapatával és nemzetközi szinten világkupán is részt vettek, melyen 10. helyen végeztek.

Fábián Csenge pedig a Nagyforrás csoport tagjaként, a márc.15-ei százhalombattai városi ünnepségen táncolt, egy különleges, fiatalos, kevésbé néptáncos előadáson (többek között a
Pilvaker együttes megzenésített Petőfi verseire).

Szívből gratulálunk a sportolóknak az kitartó munkájukhoz, és további sikereket kívánunk nem csak a sportban, de a tanulmányokban is!

Szilasi Dani hatszoros magyar bajnok

Szilasi Dani hatszoros magyar bajnok

Szilasi Dániel iskolánk 7.b osztályos gimnazistája, kerékpár versenyző.

Jelenleg 6-szoros Magyar bajnok, többszörös Magyar Kupa győztes és a nemzetközi versenyeken is kiválóan teljesít.

 Büszkék vagyunk rá, további sok sikert kívánunk!
az iskola Vezetősége

Eredményei:

2022-es év

  • Cyclo-cross Magyar Kupa:                        5 db első hely
  • Cyclo-cross Cseh Kupa:                             1 db első hely
  • Cyclo-cross Szlovák Kupa:                        4 db első hely
  • Pályakerékpár Országos Bajnokság:                    3. hely

2023-as év

  • Cyclo-cross Országos bajnokság:                                                   1. hely
  • Mountain-bike olimpiai cross Országos bajnokság:                   1. hely
  • Tour of Slovenia országúti versenysorozat:                                 1 db első hely  és 2 db második hely
  • Tour of Slovenia országúti verseny összetett eredmény:          2. hely
  • Szlovák Kupa országúti versenysorozat:                                      3 db első hely és 3 db második hely
  • Szlovén Kupa országúti versenysorozat:                                      1 db első hely és 1 db második hely
  • Belga cyclo-cross Kupa:                                                                  2 db első hely
  • Szlovák Kupa Mountain-bike olimpiai cross:                              2 db első hely
Sportlövőink a Diákolimpián!

Sportlövőink a Diákolimpián!

Iskolánk sportlövői április 29-én Sportlövészet diákolimpián vettek részt Gödöllőn.

Tanulóink az alábbi eredményekkel büszkélkedhetnek:

Farkasréti Eszter Légpisztoly V-VI. korcsoport 40 lövésben II. helyezett
Hornyák Hunor Légpisztoly V-VI.korcsoport 40 lövésben I. helyezett
Nagy Eszter Légpisztoly V-VI. korcsoport 40 lövésben IV. helyezett
Kajári Áron Légpisztoly IV. korcsoport 20 lövésben IV. helyezett
Klamancsek Ariella zártirányzékú légpuska 40 lövéses I. helyezett

Klamancsek Ariella, Farkaséti Eszter és Hornyák Hunor is továbbjutott a május 19-20-án megrendezésre kerülő Országos döntőre.

Szívből gratulálunk az elért eredményekhez és a továbbjutáshoz!

Úszó sikerek az Országos úszó diákolimpián

Úszó sikerek az Országos úszó diákolimpián

A hétvégén zajlott az A kategóriás Országos Úszó Diákolimpia, melyen 3 tanulónk képviselte az iskolánkat.
Az alábbi eredményekkel büszkélkedhetünk:
  • Bóta Liliána (6.c)   50 m pilangó III. helyezés, 100 m pillangó VI. helyezés
  • Nagy Soma (6.b)  200 m pillangó II. helyezés, 100 m pillangó V. helyezés
  • Friedl Áron (6. b) 50 m mellúszás VII. helyezés, 50 m gyorsúszás VIII. helyezés

A B kategóriás országos úszó diákolimpián pedig Ötvös Léda Mia 50 m gyorsúszásban, Szatmári Klári pedig 50m pillangón és 100m gyorsúszásban is a 3. helyen végeztek.